با خواب آشفته خداحافظی كنيد

خواب آشفته

به راحتی از خواب آشفته دوری كنید

خواب آشفته ، كابوس، خواب ترسناك تمام این ها در واقع یك اتفاق است. اتفاقی كه در خواب انسان می افتد و به شدت می تواند انسان را پریشان كند. قبلا سعی كرده ایم مطالبی را برای دوری از این اختلال كابوس بیان كنیم. در این مطلب نیز قصد داریم روش ها و ترفند های مختلف دیگری را برای شما بیان كنیم. امیدورایم با رعایت این موراد بتوانید یك خواب آرام و بدون كابوس را تجربه كنید.

كافئین سم است

یكی از مواردی كه در بروز خواب آشفته تاثیر دارد بدون شك مصرف كافئین است. حتما می دانید كه كافئین موجب بی خوابی می شود. هم چنین اگر به خواب بروید معمولا خواب عمیق و دل چسبی را تجربه نمی كنید. جالب است بدانید كه مصرف كافئین نزدیك زمان خواب می تواند باعث بروز رویاهای بد در خواب یا همان كابوس می باشد.

مثبت فكر كنید

قبل از خواب سعی كنید آرامش به دست آورید. به نكته های مثبت فكر كنید. هم چنین می توانید ورزش هایی را انجام دهید كه به شما در این زمینه كمك كند. به اتفاقات خوب روزها و ماه های گذشته فكر كنید. خودتان باید نكات مثبت را پیدا كنید. به گل های كاكتوس در خانه تان، به فرزندان تان، به كار و موقعیت اجتماعی یا هر چیز دیگری كه آرامش را به شما هدیه می دهد فكر كنید.

خواب آشفته

خودتان را تحریك نكنید

هر كدام از ما مسئول زندگی و حال و احوال خود هستیم. وقتی شما قبل از خواب یك فیلم ترسناك می بینید و یا یك كتاب پر استرس را می خوانید، خب بسیار طبیعی است كه شب دچار خواب آشفته شوید. به این موارد در اصطلاح محرك می گویند. هر چیزی كه باعث شود اضطراب و استرس شما زیاد شود قطعا جز دسته محرك ها به حساب می آید. پس با بررسی روحیات خود سعی كنید محرك های عصبی خود را شناسایی كنید. در قدم بعدی كافی است از این محرك ها به خصوص نزدیك به زمان خواب دوری كنید.

تغییر محل

اگر دچار كابوس هستید. یك روش بسیار ابتدایی تغییر است. تغییر اتاق، بستر خواب، بالش یا هر كدام از وسایلی كه شما در هنگام خواب به آن ها نیاز دارید. با تست كردن هر كدام از این تغییرات می توانید نتایج خوبی را به دست بیاورید و خواب راحت تری را تجربه كنید.

با فاصله خوراكی بخورید

به عنوان اخرین مطلب باید این نكته را بدانید كه هر چه زمان غذا و یا خوراكی خوردن شما با خواب تان بیشتر باشد، احتمال بروز خواب آشفته بسیار پایین تر می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × 1 =