تاثيرات ورزش در شب چيست

تاثيرات ورزش در شب

تاثيرات ورزش در شب بر بدن انسان

بسیاری از انسان های كره خاكی ترجیح می دهند بخشی از زمان خود را به ورزش اختصاص دهند. برخی دوست دارند صبح اولین كاری كه انجام می دهند ورزش كردن باشد. افراد دیگری نیز ورزش كردن در شب را ترجیح می دهند. به هر حال با توجه به ساعات كاری افراد و ریتم زندگی هر كس نوع برنامه ریزی ها متفاوت است. در این مقاله قصد داریم تاثيرات ورزش در شب را بررسی كنیم.

باید قبول كنیم كه ورزش برای بدن اسنان بسیار مفید است. زمان آن ممكن است تاثیرات مختلفی داشته باشد اما باید به این نكته توجه كنید كه ورزش كردن یكی از نیاز های بسیار ضروری برای روح و جسم انسان است. در ادامه چند مورد از تاثيرات ورزش در شب را برای شما بازگو می كنیم.

قدرت عضلات

در سال 2013 یك مطالعه تحقیقاتی روی مردان زیادی انجام شد. نیمی از این افراد ورزش صبح گاهی را انجام می دادند و نیمی دیگر ورزش عصرگاهی. پس از آزمایش و تست های ورزشی مختلفی كه انجام شد مشخص شد كه افرادی كه عصر و شب ورزش می كنند از قدرت عضلانی بسیار بالاتری برخوردار هستند. یكی از تاثيرات ورزش در شب به خصوص در آقایان دقیقا همین مسئله می باشد. در واقع قدرت عضلانی آقایانی كه در شب ورزش می كنند به مرور زمان بسیار بالاتر از آقایانی است كه ورزش صبح گاهی را انتخاب می كنند.

تاثيرات ورزش در شب

انرژی مضاعف

انرژی مضاعف جسمی نیز از جمله تاثيرات ورزش در شب می باشد. چند نكته بسیار ریز در این مورد نهفته است. اول آن كه بسیاری از افراد ادعا می كنند در ساعات اولیه روز خواب آلود هستند. نتیجه آن است كه نمی توانند برای ورزش وقت بگذارند. افراد بسیاری نیز هستند كه تا ساعت ها بعد از بیداری دچار ضعف جسمی هستند كه می تواند علائم كم خونی فرد باشد. خب طبیعتا به این افراد پیشنهاد می شود به جای ورزش های صبح گاهی زمانی را در عصر و شب به ورزش اختصاص بدهند.

اكثر آدم ها صبح ها مشغول كسب و كار خود هستند. برنامه ریزی اینكه صبح زود تر بیدار شوند كه هم به ورزش برسند و هم به كارشان برسند ممكن است كمی سخت باشد. بعد از كار می توانند به استراحت بپردازند. در نتیجه پس یك استراحت و یا خواب عصر گاهی بدن انرژی بیش تری دارد.این زمان دقیقا همان زمانی است كه افراد به ورزش اختصاص می دهند و بسیار نتایج خوبی گرفته اند. شما نیز اگر در طول روز وقت و یا انرژی كافی برای ورزش كردن را ندارید می توانید به سادگی از همین ترفند استفاده كنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code