رستوران های مخفی تهران

با رستوران های مخفی تهران بیشتر آشنا شویم

امروزه سبک زندگی برخی افراد (بخصوص جوانان) تغییر کرده است و عادت ندارند ۹ شب بخوابند و ۶ صبح بیدار شوند! این تغییر روند زندگی باعث شده تا برخی از صنوف استارت کار شبانه را بزنند. رستوران های شبانه که هیچ نشانی به شما نمی دهند و تنها نشانی می گیرند. “نصف شب برایتان غذای گرم و تازه می آوریم!” این تبلیغ مختصر و مفید این رستوران های مخفی است که بیشتر از هرجا در اینستاگرام کاربران ایرانی به چشم می‌خورد. بسیاری از این رستوران ها ساعت ۱۱شب تا ۵ صبح برایتان غذا می فرستند.

بسیاری از مشتریان این رستوران ها می‌گویند: بسیاری از اوقات پیش آمده است که در واپسین لحظات شب، زمانی که فکرش را هم نمی کرده اند که کسی سفارش شان را قبول کند، یک سرچ اینستاگرامی به کمک شان آمده و از گرسنگی نجات شان داده است! بسیاری از این کامنت ها را دانشجویان گذاشته اند. دانشجویانی که می گویند نه با غذای خوابگاه کنار می آیند و نه زمانی که برای درس خواندن بیدار می مانند، گزینه دیگری برای سیرکردن شکم شان دارند. بیشتر رستوران های مخفی، شیفت کاری شان از ۱۱شب شروع می شود و تا ۴ صبح ادامه دارد.

غذا و رستوران های شبانه

قیمت های نجومی فست فودهای شبانه

با این حال قیمت غذای نصف شب هیچ فرقی با قیمت غذا در ساعات معمولی فعالیت رستوران ها ندارد. اگر شب زنده دار هستید ناچار هستید گاهی تا دو برابر قیمت واقعی غذا پول بدهید.

برای خرید یک برگر در فست فودی‌های شبانه گاهی ناچارید تا ۵۰ هزار تومان هزینه کنید؛ در حالی که برای خرید برگر در روز در ایده آل ترین حالت ۲۰ هزار تومان در سطح شهر هزینه می کنید یا خرید یک پیتزای پپرونی نزدیک به ۲۲ هزار تومان در فست فود های خوب هزینه برمی دارد. در حالی که قیمت همان فست فود از آشپزخانه های شبانه تقریبا دو برابر یعنی ۴۵ هزار تومان می شود. مرغ سوخاری سه تکه که معمولا در ساعات عادی روز با قیمت ۲۲ تا ۲۵ هزار تومان عرضه می شود، در رستوران های شبانه بین ۳۳ تا ۳۷ هزار تومان قیمت خورده است. البته باید در نظر داشت که همین قیمت ها محله به محله متفاوت است؛ چرا که برخی رستوران های شهر که پیش شماره مناطق متوسط را دارند، قیمت ها را تقریبا به اندازه قیمت غذا در ساعت عادی فعالیت رستوران‌ها قرار داده‌اند.

قیمت غذا های خانگی هم اندکی بالاتر از قیمت غذا در ساعات عادی روز است.

هیچ ردی از خود به جا نمی گذارند!

نداشتن مجوز راه را برای نظارت به این رستوران های شبانه بسته است و جالب است که آن ها هم هیچ گونه رد و نشانی از خود باقی نمی گذارند. برخی از این رستوران ها تنها به انتشار شماره تلفن ثابت برای دریافت سفارش ها بسنده کرده اند و برخی دیگر همین را هم فاکتور گرفته و تنها شماره موبایل منتشر کرده اند.

اما نوع دیگری هم از رستوران های مخفی وجود دارد که رستوران‌های غیر رسمی یا به نوعی “زیرزمینی” هستند.

نوشیدنی های غیر مجاز

رستوران‌های دیگری وجود دارند که با عنوان رستوران‌های ” زیرزمینی ” شناخته می‌شوند. که معمولا تداعی کننده‌ی رستوران‌های خارج از کشور هستند. در این رستوران‌ها محدودیت‌های خاصی وجود ندارد و معمولا افراد بدون در نظر گرفتن قید و بند خاصی و به راحتی از این رستوران‌ها استفاده می‌کنند.

این رستوران‌ها تبلیغ و تابلو ندارند اما اگر کمی در میان دوستان و رفقای خود پرس و جو کنید، حتما آنها آدرس یکی از این اماکن را “در همین اطراف” دارند: تهران، مشهد، شیراز، تبریز، گرگان، قزوین و… . امکانات و خدمات و شکل کار هم در رستورا‌ن‌های مختلف متفاوت است. در اکثر موارد قبلا باید جای خود را رزرو کنید. در برخی از آنها از قبل می‌توانید حتی غذایی را که دوست دارید سفارش دهید. در بسیاری از نوشیدنی‌های غیر مجاز هم همراه غذا می توان نوشید. البته در برخی دیگر نیز این امکان وجود ندارد. سطح قیمت‌ها هم به تبع از یک رستوران معمولی بالاتر است اما معمولا این تفاوت قیمت برای افرادی که از این رستوران ها استفاده می‌کنند چندان به چشم نمی‌آید.

 

مقاله پیشنهادی:

پیشنهادهای عالی برای گردش شبانه در تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 5