نرمش های قبل از خواب را جدی بگیرید

نرمش های قبل از خواب

آشنايی با نرمش های قبل از خواب

باز هم به این نكته تاكید می كنیم كه انجام ورزش و نرمش قبل از خواب می تواند اثرات بسیار مثبتی را برای بدن انسان به همراه داشته باشد. قصد داریم چند نرمش دیگر را به شما معرفی كنیم. هر كدام از این نرمش ها اثرات مثبتی را دارند. اگر بتوانید به همراه این نرمش ها از حركات یوگا نیز كمك بگیرید خواب آرام تری را تجربه می كنید. با ما همراه باشید تا نرمش های قبل از خواب را به شما معرفی كنیم.

خم شدن به جلو

روی زمین یا تخت بنشینید. پاهای خود را دراز كنید. نفس عمیق بكشید. دست های تان را به سمت انگشتان پای تان دراز كنید. در هنگام انجام حركت كم كم نفس خود را بیرون دهید. تا حدی كه می توانید به جلو خم شوید. سپس به حالت اول برگردید. چند بار این حركت را انجام دهید.

سعی كنید كمرتان صاف باشد.( برای این منظور می توانید كمی زانو های خود را خم كنید)

در این حركت تلاش كنید كمی به ستون فقرات خود فشار بیاورید.

نرمش های قبل از خواب

حركت زانو به سمت قفسه سینه

یكی دیگر از نرمش های قبل  از خواب این است كه به پشت دراز بكشید. یكی از زانو هایتان را بغل كنید. این كار را آهسته انجام دهید. هم چنین باید تنفس خود را مدیریت كنید. این حركت را با هر دو پا انجام دهید. بیشتر فشار باید بر روی پای شما باشد.

اگر حس كردید فشار كمی به پای شما وارد می شود می توانید به جای آن كه با دستتان زانوی خود را بگیرید،‌ ساق پای خود را بگیرید. با این كار فشار بیش تری را به پای خود وارد خواهید كرد.

فشار به ران پا

برای این حركت باید ابتدا دراز بكشید. پای خود را بالا بیاورید. به هیچ وجه زانوی خود را خم نكنید. سعی كنید با دست نوك پای خود را بگیرید. این حركت بسیار بدن انسان را ریلكس می كند. اگر دست تان به نوك پنجه پا نمی رسد،‌می توانید شیب پای تان را بیشتر كنید. این حركت نیز یكی از نرمش های قبل از خواب می باشد كه بسیار مفید و موثر است. دقت كنید كه در تمام این حركات باید حتما تنفس خود را مدیریت كنید. هم چنین باید این جركت را با هر دو پای خود انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

82 − = 72