شیراز گردی در شب

شیراز گردی

چرا به شیراز سفر کنیم

شیراز یکی از از بزرگترین شهرهای ایران است. این شهر در دوره های مختلف پادشاهی به عنوان پایتخت انتخاب شده است. علت آن هوای بسیار مطلوب و آرامش بخش آن است. بهترین فصل برای سفر به این شهر رویایی بهار است. اگر در این فصل به شهر شیراز سفر کنید و در آن گشت بزنید اولین چیزی که شما را درگیر می کند، عطر بهارنارنج است که در سرتاسر خیابان ها پخش شده است. چند باغ گل زیبا، آرامگاه سعدی، حافظیه ، بازاروکیل ، دروزاه قران و مکان های بسیار زیاد دیگری وجود دارد که در شیراز گردی مورد توجه قرار می گیرند.

مانند بسیاری دیگر از شهرهای جنوبی کشورمان، به دلیل گرمای زیاد هوا در طول روز مردم برای تفریح و گردش بیشتر شب را انتخاب می کنند. شب های شیراز از هر نظر دیدنی است. مکان های تاریخی بسیار زیاد با نورپردازی های امروزی و کاشی کاری های قدیمی، امامزاده شاهچراغ با گنبد های سر به فلک کشیده و رستوران ها و تفرجگاه های شبانه شیراز را به شهری زنده در دل شب تبدیل می کند. به همین دلیل شیراز گردی در شب هم حال و هوای خاصی دارد.

سعدیه و حافظیه در شیراز گردی

آرامگاه دو شاعر در سطح بین الملی در شهر شیراز وجود دارد. هیچ کدام از آن ها نیاز به توضیح ندارند و تقریبا هر ایرانی نام آن ها را شنیده است و با غزل های حافظ و مثنوی های سعدی خاطراتی دارد. آرامگاه این دو عزیز چه در روز چه در شب از مکان های بسیار شلوغ و پر بازدید کننده است. هر کدام دورتادور آرامگاهشان باغی بزرگ وجود دارد که زیبایی این مکان ها را چند برابر میکند.

شیراز گردی

ارگ کریم خان

این بنا مربوط به دوره زندیه می باشد که محل زندگی کریم خان زند بوده است. در طول تاریخ بسیاری از فرمانداران ( به خصوص فرمانداران در دوره قاجاریه) از این محل برای سکونت خود استفاده می کردند و مال و اموال خود را امن نگاه می داشتند. امروزه ارگ کریم خان ، مکان مناسبی برای شیرازی و گردشگران برای تفریحات شبانه است . نورپردازی زیبای ارگ کریم خان و فضای چمن کاری شده و سرسبز اطراف آن و نیمکت هایی که برای نشستن گردشگران و شیرازی ها دور تا دور این مکان تعبیه شده است ، فضای بسیار مناسبی را برای لذت بردن شبانه در این مکان تاریخی فراهم کرده است .

آرامگاه شاه چراغ

حضرت شاهچراغ پسر امام موسی کاظم و برادر امام رضا می باشند. آرامگاه این امامزاده نیز یکی از مکان هایی است که علاوه بر بعد معنوی بسیار زیبا طراحی شده و دیدنش خالی از لطف نیست. حس و حال روحانی این فضا بخصوص در شب برای هیچکس پوشیده نیست و مخصوصا در تابستان ها ، شب ها زمان مناسب تری برای زیارت و بازدید از این آرامگاه است.

باغ های چند کیلومتری شیراز

در شیراز باغ های بسیار زیاد و متنوعی وجود دارد که نام آن ها عبارت است از : باغ نارنجستان قوام، باغ ارم، باغ دلگشا، باغ جهان نما، باغ عفیف آباد که هر کدام از این باغ ها وسعت بسیار زیادی دارند و بازدید از این مکان از صبح تا شب برای عموم آزاد است ، تمام این باغ های زیبا جز آثار تاریخی شیراز هستند و بدلیل نورپردازی های جذاب عمارت های این باغ ها و فضاهای سرسبز اطراف آنها ، بازدید در شب را به همه شیرازی ها و گردشگران پیشنهاد می دهیم.

شاید علاقه مند باشید این مطلب را بخوانید : گردشگری در شب های آبادان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code