مشكلاتی كه بی‌خوابی در كودكان ايجاد می كند

بی‌خوابی در كودكان

بی‌خوابی در كودكان به چه معناست

قبلا به صورت مفصل درباره بی‌خوابی در كودكان صحبت كرده ایم. علائم مختلفی را كه كودكان بی خواب از خود نشان می دهند را برای شما بازگو كردیم. علائمی هم چون نخوابیدن در ساعت های مشخص و یا بیدار شدن های غیر منظم از جمله عواملی است كه نشان می دهد كودك در آستانه بی خوابی قرار دارد. در این مطلب به دنبال آن هستیم كه مشخص كنیم این بی خوابی ها چه پیامد هایی را به دنبال دارند.

خستگی در طول روز

وقتی كودك شما خواب خوبی نداشته باشد در واقع به میزان كافی استراحت نكرده است. در نتیجه در طول روز انرژی كافی ندارد. بهانه گیر می شود و یا همیشه بی حال است. بسیاری از خانواده ها می گویند فرزند من تنبل شده است. به دنبال داروهای تقویتی می گردند و نهایتا هم نتیجه ای دریافت نمی كنند. در حالی كه ممكن است یكی از مشكلاتی باشد كه بی‌خوابی در كودكان به وجود می آورد. با تنظیم خواب كودك می توان انرژی او را برای ساعات بیداری افزایش داد.

بی‌خوابی در كودكان

رفتار های مخرب

یكی دیگر از پیامد های بی‌خوابی در كودكان را می توان رفتار های ناهنجار نامید. ذهن كودك در طول روز خسته است. یك نوع كلافگی خاص كه شاید بسیاری از ما آن را تجربه كرده باشیم. از آن جا كه كودك نمی تواند تصمیم گیری های درستی را در زمان های مناسب بگیرد و هنوز ذهنش برای این قبیل مسائل آماده نیست ممكن است رفتارهایی را از خود نشان دهد. اكثر این رفتار ها جدید هستند. در عین حال جز رفتار های مخرب به حساب می آیند. اما كودك بدون تمركز و ناخواسته آن ها را انجام می دهد. پدر و مادر نمی خواهند به كودكان رفتار های مخربی را آموزش دهند. با دیدن این قبیل رفتار ها پدر و مادر بسیار شوكه می شوند.

تغییر خلقیات

رفتار دیگری كه كودكان با بی خوابی نشان می دهند این است كه خلق و خوی آن ها تغییر پیدا می كند. یك خانواده با تلاش فراوان رفتار هایی را در فرزند خود نهادینه می كند. بی‌خوابی در كودكان به راحتی می تواند این رفتار ها و هم چنین خلق و خوی آن ها را تغییر دهد. رفتارهایی كه به عنوان رفتار خوب در نظر گرفته شده است را انجام نمی دهد. رفتار های عجیبی را نشان می دهد. بد خلقی می كند. تمام این موارد را نیز می توان با تنظیم كردن خواب كودك پیشگیری كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code