شب گردی در پایتخت و لذت های آن

مکان های شبگردی در پایتخت

وقتی صحبت از شبگردی در پایتخت می شود، به یاد این مورد می‌افتید که در شب‌های زیبای تهران کمتر می‌توان خوابید و بیشتر تفریح ها درست بعد از غروب خورشید آغاز می شوند. تماشای بسیاری از محل‌ها در تهران در شب هنگام لذت بخش است. تفاوت زندگی شبانه تهران با دیگر پایتختهای محبوب بیشتر از نظر وضعیت سیاسی، سنتی و مذهبی آن است. مهمترین نکته‌ای که در شبگردی در پایتخت باید رعایت کنید این است که باید بدانید کجا بروید، چه زمانی بروید، چه کاری انجام دهید و با چه کسی به آنجا بروید.

پل طبیعت یکی از جاذبه های شبگردی در تهران

برای تنفس هوای تازه، به پل طبیعت بروید. یک معماری مدرن و جذاب را ببینید ، شام بخورید و با استقبال خوب مردم روبرو شوید. از آنجایی که این پل تا نیمه شب باز است، می توانید عصر را در آن پیاده روی کنید تهران را از بالای پل تماشا کنید. شب های فوق العاده زیبایی را می توانید از روی پل نظاره کنید، که این به نوبه‌ی خود یک سیاحت عالی است.

چای خانه آذری جاذبه ی شبگردی در تهران

چایخانه آذری مکان شبگردی پایتخت

به چای خانه آذری بروید تا شب خود را با خوشبخت ترین مردمی که تا به حال مشاهده خواهید کرد ، قلیان بکشید ، غذاهای عالی ایرانی داشته باشید و تمام شب را با موسیقی زنده آواز بخوانید. هر شب از ساعت 8:30 عصر تا نیمه شب، موسیقی عامیانه سنتی در مهمانخانه آذری (قدیمی ترین مهمانخانه  تهران) وجود دارد. به دلیل شهرت بالای این چایخانه و شلوغی آن باید از قبل برای خود محل مورد نظر را رزرو نمایید.

 شبگردی در پایتخت با خیابان سی تیر

شبگردی در خیابان سی تیر
عکسی درباره خیابان سی تیر

 

پیشنهاد ما برای شبگردی در پایتخت، خیابان سی تیر می باشد. این خیابان تاریخی با دارا بودن بناها و موزه های تاریخی فراوان خود مانند سرامیک و ظروف شیشه ای، و غیره و همچنین کافه‌های قدیمی ، به مکان جدید پاتوق برای  جوانان تبدیل شده است.

این خیابان که یکی از به روز ترین مناطق تهران در تهران قدیم بود، اکنون در حال تغییر به چیز دیگری است. “غذا و هنر” فضای متفاوتی به شبهای سی تیر داده است.

بوی غذاهای خیابانی ، دود گریل ، صدای خنده و موسیقی خیابانی بار دیگر صحنه زندگی را به وجود آورده است. موضوع “غذای خیابانی” که ایده اصلی بوده است ، باعث شده است تا بسیاری از ایستگاه های قابل حمل برای ساندویچ خانگی، غذاهای محلی و سنتی، نوشیدنی ها، بستنی، مواد غذایی و البته قهوه در منطقه وجود داشته باشد.

بهترین راه برای رفتن به خیابان سی تیر، مترو است. نزدیکترین ایستگاه، ایستگاه امام خمینی (ره) در خط 1 است. همچنین بهترین زمان برای گشت و گذار در نور روز و پیاده روی و تفریح از ساعات 6 الی 7 بعد از ظهر به بعد می باشد.

شبگردی در دربند

برای زنده کردن دوباره‌ی روح و جان خود به دربند بروید، در کنار رودخانه قدم بزنید و روح شب‌های تهران را جلب کنید. دربند یک تجربه آرام و متفاوت از شبهای تهران خواهد بود. فقط آن را google کنید و خواهید دید که منظور ما چیست. خوب است که تا نیمه شب در روزهای هفته و تا آخر جمعه شب و یا روزهای تعطیل در دربند بمانید.

مقاله پیشنهادی مرتبط:  پیشنهادهای عالی برای گردش شبانه در تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × = 10