غلبه بر بی خوابی با كمك یوگا

غلبه بر بی خوابی

غلبه بر بی خوابی چگونه امكان پذیر است

برای درمان بی خوابی روش های بسیار متفاوتی وجود دارد. یكی از موثر ترین روش های غلبه بر بی خوابی ورزش است. با كمك ورزش اولا بدن شما خسته می شود و ثانیا عضله های شما آمادگی بهتری برای استراحت پیدا می كنند. هم چنین از لحاظ روانی نیز ثابت شده است كه ورزش می تواند ذهن انسان را برای خوابیدن بسیار آماده كند.

همانطور كه می دانید هیچ ورزشی مانند یوگا نمی تواند جسم و روح انسان را آرام كند. پس ما تصمیم گرفتیم كه برای غلبه بر بی خوابی از یوگا كمك بگیریم. برای مطالعه تاثیر های ورزش بر خواب كلیك كنید.

مدیتیشن

یكی از اولین حركات یوگا مدیتیشین است. این حركت در عین سادگی بسیار آرام بخش و كارآمد است. تلوزیون را خاموش كنید. كتاب و هر كار اضافه ای را به بعد موكول كنید. برای خواب آماده شوید. چهار زانو بنشنید. می توانید كمی به بالش یا تخت تكیه دهید. دست های تان را روی زانو های تان قرار دهید. چشمانتان را ببندید و چند دقیقه فقط نفس عمیق بكشید. سعی كنید به آرامش فكر كنید. همین حركت ساده بسیار به شما كمك می كند.

غلبه بر بی خوابی

چرخش نشسته

پس از آن كه به كمك مدیتیشن ابتدایی كه انجام دادید كمی آرام شدید نوبت به حركت بعدی می رسد. در همان حالت چهار زانو باقی بمانید. یك نفس عمیق و سپس كمر خود را به پشت بچرخانید. هنگام چرخش كم كم نفس خود را بیرون بدهید. به هیچ وجه ضربه نزنید. آرام آرام به یك طرف بچرخید. وقتی كاملا چرخش انجام شد كمی مكث كنید. به حالت اول برگردید و همین حركت را در جهت دیگر انجام دهید. توجه داشته باشید كه در حین ورزش دم و باز دم خود را كنترل كنید.

خم شدن به سمت جلو

بعد از انجم دادن حركت چرخش نشسته نوبت به حركت خم شدن می رسد. كافی است صاف بنشینید. سپس آرام آرام دستانتان را به سمت جلو بكشید و روی زمین یا تخت قرار دهید. هم چنان باید به این نكته دقت كنید كه به هیچ وجه ضربه نزنید و به آرامی به جلو بروید و هنگامی كه حركت به آخر رسید در همان حال كمی مكث كنید.

در نگاه اول شاید این حركات به نظر بی مفهوم و اثر جلوه كند. اما شك نكنید كه در پس هر كدام از حركات یوگا تحقیقات بسیار زیادی نهفته است. اگر به این حركات شك دارید یك بار آن را امتحان كنید. چند دقیقه تلاش برای غلبه بر بی خوابی زیاد نیست. مطمئن باشید در طولانی مدت حتما اثرات مثبتی را دریافت خواهید كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

36 − = 28