نور پردازی اتاق خواب مدرن

نور پردازی اتاق خواب

آشنایی با نور پردازی اتاق خواب

یکی از مهم ترین بخش های یک خانه را اتاق خواب ها تشکیل می دهند. اتاق خواب محل آرامش است. شما پس از تمام درگیری ها در طول روز نیاز به محلی دارید که در آن استراحت کنید. هر چه قدر اتاق خواب شما آرامش بیش تری به شما القا کند شما حس راحتی بیش تری در آن مکان خواهید داشت. یکی از مواردی که در این راستا به شما کمک می کند نور پردازی اتاق خواب است.

در هر زمینه ای نور پردازی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. نور پردازی در سطح شهر می تواند شهر را زنده نگه دارد. با کمک نور پردازی می توان به یک مکان، جسم یا خیابان بعد های تازه بخشید. در دکوراسیون یکی از مهم ترین عناصر را نور پردازی عنوان می کنند. در این مطلب می خواهیم چند نکته که در نور پردازی اتاق خواب مهم است را برای شما بیان کنیم.

بررسی نور پردازی

نکته ای که نور پردازی اتاق خواب را مجزا می کند این است که علاوه بر حس آرامش باید با سلیقه شما نیز سازگار باشد. از طرفی دو مولفه اصلی دیگر نیز وجود دارد. تزیین و کاربرد!

نور پردازی اتاق خواب

وقتی تصمیم می گیرید اتاق خواب خود را نور پردازی کنید باید به کاربرد هر نور دقت کنید. نور هایی مانند قرمز اصلا برای اتاق خواب پیشنهاد نمی شود. این طیف رنگ آرامش اتاق خواب را بهم می زند. از این رو نور های ملایم هم چون آبی، سفید، کرمی و از این قبیل بسیار مورد استقبال قرار می گیرند. ممکن است نور و یا ابزار های بسیار جدید و زیبایی وجود داشته باشد. اما نکته این جاست که این ابزار برای شما کاربرد دارد؟

هم چنین باید جنبه تزیین اتاق خواب را نیز در نظر بگیرید. با توجه به رنگ بندی دیوار ها، فضای اتاق خواب، رنگ ملزومات اتاق خواب ( تخت خواب، میز آرایش و …) باید نور پردازی خود را انجام دهید. در نور پردازی های حرفه ای مواردی چون سن، موقعیت اجتماعی، شغل، هم چنین شیوه زندگی نیز بسیار مهم است. 

هر چه سن فرد بالا برود نیاز به آرامش بیش تری در خود حس می کند. هر چه موقعیت اجتماعی او پر مخاطره تر باشد ترجیح می دهد در منزل و به خصوص در اتاق خواب از آرامش بیش تری برخوردار باشد. از این رو در طراحی دکوراسیون نور پردازی اتاق خواب یکی از مهم ترین و در عین حال پیچیده ترین مسائل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 − 26 =