معرفی شام مناسب برای كاهش وزن

شام مناسب برای كاهش وزن

شام مناسب برای كاهش وزن را بشناسید

حتما شنیده اید كه می گویند غذای مناسب بخورید. اما واقعا تعریف غذای مناسب چیست؟ یكی از وعده های غذایی بسیار مهم انسان شام می باشد. شام مناسب چیست؟ خوردن یا نخوردن شام مناسب چه تاثیری در عملكرد بدن انسان می گذارد؟ خوردن چه غذاهايی در شب ممنوع است ؟ در این مطلب می خواهیم بحث شام مناسب برای كاهش وزن را باز كنیم. می خواهیم بدانیم چه میزان كالری برای وعده شام مناسب است. می خواهیم به كمك خوردن شام وزن بدن را نیز كنترل كنیم. رعایت موارد زیر می تواند به شما كمك بسیار زیادی كند.

كالری

یكی از مهم ترین نكات در رژیم های غذایی و ورزشی كالری می باشد. بسیار مهم است كه شما چه میزان كالری را در ساعات مختلف روز به بدن خود می رسانید. روش های بسیاری برای به دست آوردن كالری وجود دارد. جدول های مختلفی در اینترنت موجود است كه كالری هر ماده غذایی را مشخص می كند. نرم افزار های گوناگونی نیز در این رابطه نوشته شده اند. با یك جست و جوی ساده می توانید مطلع شوید هر ماده غذایی چه میزان كالری دارد. اما چه میزان كالری برای شب مورد نیاز است؟

شام مناسب برای كاهش وزن

تحقیقات نشان می دهد میزان كالری مناسب وارد شده به بدن در شب باید بین  450 الی 550 كالری باشد. این میزان كالری می تواند بسته به اشخاص مختلف در كم ترین حد یعنی 450 و یا در بیشترین حد یعنی 550 كالری تنظیم شود. اگر شما قصد كاهش وزن دارید با رعایت كالری وارد شده به بدن تان به خصوص در شب، می توانید بسیار امر كاهش وزن را  سرعت ببخشید. اگر شما ورزش را به همراه رژیم غذایی انجام می دهید باید شبانه 550 كالری مصرف كنید در غیر این صورت بهتر است كه كالری كمتری را به بدن خودتان برسانید.

مصرف كربوهیدرات

اگر به دنبال شام مناسب برای كاهش وزن هستید به هیچ عنوان از مصرف كربوهیدرات غافل نشوید. بر خلاف تصور اكثر مردم كه كربوهیدرات ها را مضر می دانند مصرف درست و مناسب كربوهیدرات در رژیم های غذایی بسیار توصیه می شود. كربوهیدرات در واقع نشاسته و قند موجود در غذاهای مختلف است. شما باید به نحوی برنامه ریزی كنید كه تقریبا نیمی از وعده غذایی شب شما را كربوهیدرات تشكیل بدهد. این كار دو ویژگی دارد. اول آن كه زودتر احساس سیر شدن می كنید و میل به غذا خوردن در شما بسیار كم می شود. دوم آن كه میل شما را به خوردن تنقلات مانند چیپس و یا هر چیز دیگری كم می كند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

46 − = 44