ورزش کردن قبل از خواب، خوب است یا خیر؟

ورزش قبل از خواب

آیا قبل از خواب می توانیم ورزش کنیم؟

ورزش کردن موجب شادابی جسم و روح می شود. فوایدی که ورزش بر تمامی ارگان‌های بدن و روح و روان انسان وارد می‌کند بر کسی پوشیده نیست. اما بسیاری از افراد ساعات اولیه روز را برای ورزش انتخاب می کنند، و ترجیح می دهند ، قبل از هر کاری ورزش کرده و بعد به کارهای دیگر بپردازند.
در این میان افراد بسیاری هستند که ورزش کردن قبل از خواب را ترجیح می دهند. افرادی که انتخاب آنها ورزش در شب می باشد معمولا به علت مشغله بسیار و نداشتن وقت و زمان کافی مجبور هستند این کار را در شب و قبل خواب انجام دهند.
طبق مطالعات انجام شده ورزش در شب موجب می شود ، دمای بدن افزایش یابد، که این افزایش دما به علت افزایش ضربان قلب می باشد. علاوه بر این ورزش کردن در شب می‌تواند میزان ترشح هورمون‌های آدرنالین و کرتیزول را افزایش دهد.

ورزش کردن در شب

آیا ورزش کردن قبل از خواب توصیه می شود؟

بسیاری از افراد ورزش در شب را ترجیح می دهند این می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد حتی سیستم بدن در افراد مختلف متفاوت است این افراد تا قبل از خواب تمامی فعالیت های روزانه خود را انجام می دهند تا در آخر شب ورزش کنند.
زمان ورزش برای هر فردی متفاوت می باشد. ورزش کردن موجب می شود که انسان از نظر فیزیکی خسته شود ولی از نظر روحی ذهن انسان همواره بیدار است دلیل این امر ترشح هورمون هایی در بدن می باشد. در واقع هورمون‌های شادی آور در بدن ترشح می‌شوند و این هورمون‌ها تا ساعت‌ها موجب می‌شوند بدن از لحاظ انرژی تامین باشد. ولی به دلیل خستگی جسمی معمولا می‌توان به خواب آسوده فرو رفت.

ورزش و سلامتی در شب

سخن پایانی:

محققان برای به دست آوردن اطلاعات در رابطه با کیفیت خواب در افراد مختلف بررسی هایی انجام دادند. و براساس نتایج به دست آمده از این بررسی ها حدودا 20 درصد از افرادی که قبل از خواب به ورزش کردن پرداخته بودند، خواب نسبتا مناسبی داشتند. و این آمار با آمار افرادی که 4 ساعت قبل از خواب ورزش کرده اند زیاد متفاوت نبوده است این بررسی ها بر روی 1000 نفر انجام شده است.
همچنین محققان گفته اند افرادی که شب ها ورزش می کنند در طول شبانه روز باید خواب کافی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × = 16