انواع نور پردازی فضای بیرون

نور پردازی فضای بیرون

نور پردازی فضای بیرون

نور پردازی یكی از مهم ترین آیتم ها در زمینه ساخت و ساز است. در هر بخش نور پردازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نورپردازی اتاق، منزل، خیابان و شهر هر كدام به نوبه خود بسیار مهم است. در این مطلب سعی داریم نور پردازی فضای بیرون را بررسی كنیم. نكات ریز و درشتی هستند كه در نور پردازی شهر رعایت شده اند. ما به عنوان شهروند چقدر با این نكات آشنایی داریم؟ رعایت برخی از این نكات می تواند در نورپردازی منازل ما نیز جذاب باشد.

نور پردازی خیابان

در این نوع نورپردازی رعایت فاصله بسیار مهم است. فاصله چراغ ها نسبت به هم و هم چنین عرض خیابان یکی دیگر از نکات مهم در نور پردازی فضای بیرون است. باید به نحوی نور پردازی صورت بگیرد که علاوه بر زیبایی سر تا سر خیابان روشن باشد. در این صورت در عبور و مرور خودرو ها مشکلی پیش نخواهد آمد.

نور پردازی گیاهان

بسیاری از گیاهان در روشنایی روز جلب توجه نمی کنند. در شب با توجه به نقش نگار گل و گیاه می توان آن ها را نور پردازی کرد. نور پردازی گیاهان معمولا به صورت توده ای انجام می گیرد. این روش بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

نور پردازی درختان

نکته مهم در نور پردازی فضای بیرون این است که جهت نور پردازی را درک کنید. درختان عنصر اصلی فضای سبز به حساب می آیند. روش معمول برای نور پردازی درختان از زیر است. یعنی از پایین به سمت بالا به درختان نور دهی می شود. با این کار علاوه بر زیبایی می توان عظمت یک درخت را نیز نشان داد.

نور پردازی فضای بیرون

نور پردازی آلاچیق و سایبان

بسیاری از باغ ها و پارک ها دارای آلاچیق یا سایبان هستند. از آن جا که درباره نور پردازی فضای بیرون صحبت می کنیم، دانستن نور پردازی آلاچیق ها و سایبان ها نیز خالی از لطف نیست. برای نور پردازی این دسته اصلا چراغ های پر نور توصیه نمی شود.

آلاچیق ها باید آرامش را برای انسان تداعی کنند. از نورهای ملایم و رنگ هایی همچون آبی یا صورتی استفاده کنید. هم چنین می توانید نور خود را از بین پوشش گیاهی دور آلاچیق رد کنید.

نور پردازی سطح آب

در این نوع نور پردازی اصلا روش مستقیم پیشنهاد نمی شود. آب مانند آینه عمل می کند و نور را پس می زند. نتیجه آن است که چشم مخاطب را خسته می کند. مرسوم ترین روش استفاده از نور زیر آب است. با این کار می توانید نور پردازی های بسیار زیبایی را انجام دهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code