گردشگری در شب های آبادان

شب های آبادان

شب های آبادان چگونه سپری می شود

شهر آبادان یکی از معروف ترین شهر های جنوبی کشور ایران است. وقتی نام آبادان می آید همه یاد جنوب، لهجه گرم آبادانی، عینک های دودی و رودخانه های زیبا می افتیم. متاسفانه در دوران جنگ بسیاری از محل های زیبای آبادان تخریب شده است اما هنوز هم جز زیبا ترین شهر های کشورمان محسوب می شود.شهر آبادان هوای بسیار گرم و طاقت فرسایی دارد. مردم این شهر برای تردد و تفریح بیشتر شب ها به دل شهر می ایند. از این رو شب های آبادان بسیار معروف است. این شهر روز و شب زنده است و پر است از مردم سر خوش و خون گرم که در شهر رفت آمد می کنند.

حال که متوجه شدیم چرا شب های آبادان معروف است و شهرت دارد باید چند مکان دیدنی از این شهر زیبا را بشناسیم تا در موقع سفر از آن ها دیدن کنیم.

بازار ته لنچی

یکی از معروف ترین بازارهایی که در جنوب کشور برگزار می شود بازار های ته لنچی می باشد. در این بازار ها همه اجناس با قیمت بسیار مناسب یافت می شوند. علت آن است که کارگران لنچ و ملوانان جنس را وارد می کنند و گمرک به آن تعلق نمی گیرد. این بازار تقریبا شبانه روز دایر است اما در برخی روزها مانند آخر هفته ها شور و حال و تردد در این بازار ها بیشتر است.

لب شط 

در آبادان به رودخانه شط می گویند. شهر آبادان در بین دو شط واقع شده است. در گوشه و کنار شط ها مراسم مختلف، رستوران های گوناگون و کافی شاپ های بسیار زیبایی یافت می شود. شب ها در کنار شط آرامش خاص و مکان های اسکان مجهز باعث شده که به یکی از تفرجگاه های آبادن تبدیل شود. این شط ها ( اروند و بهمن شیر) به حدی بزرگ هستند که در ان ها کشتی رانی انجام می شود.

شب های آبادان

جزیره ی مینو

یکی از جزایری است که در دل رودخانه تشکیل شده است. این شهر دارای روستاهای کوچک و بزرگ بسیاری است. هم چنین 5 نهر در این جزیره وجود دارد که با کمک جزر و مد آبیاری نخلستان ها را انجام می دهد. در فصل مهاجرت پرندگان نیز پرنده های بسیاری به ساحل این جزیره می آیند. از این رو برای طبیعت دوستان بسیار جذاب است. این جزیره معروف است به جزیره عشاق. حال و هوای غروب و طلوع آفتاب ، کوچ پرندگان مختلف و رستوران های بی نظیر در این جزیره باعث شده  یکی از مکان های گردشگری مهم آبادان حساب شود.

شب های آبادان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code